Вторият фестивал на съвременната българска керамика събра тридесет и седем автори, които с разнообразието от техники и идеи показаха артистичното богатство на керамиката като изкуство.
Изложбата в СГХГ, посветена 120 години от рождението на Александър Добринов (1898 – 1958), е явление в художествения ни живот. Не само заради юбилея, а и заради факта, че Добринов не е показван до момента в подобна изчерпателна, мащабна експозиция (през 1998 г. е реализирана ретроспективна изложба, посветена на 100-годишнината от рождението му).
Пейзажите на Долорес Дилова са повече пейзажи на човешката душевност, нарисувани с много фина чувствителност и разбиране на нюансите на човешката психология и мечти.
Валентин Дончевски не се бои от онова, което наричаме еклектика. Както вече стана дума, неговите картини са многомерни, многосъставни и са изградени от разнородни материали, съдържат разнородни образи, теми, мотиви, символи и знаци.
Рисунката предоставя огромни възможности по отношение на материала. Тя може както силно да се доближава до живописта, използвайки акварел, или до графиката, така и ясно да се разграничава от тези два вида изкуство и да съществува в един самостоятелен свят.
Националната галерия представя Ода Жон за първи път в България с голяма ретроспективна изложба „Сърцевина“ – това е и своеобразно завръщане на художничката в родината. Експозицията е събрана от музеи и частни колекции със съдействието на галерия „Темплон“ и включва над 50 произведения – живопис, скулптура и акварел.
Ние използваме бисквитки, за да ви дадем най-доброто изживяване на нашия уебсайт. Можете да научите повече за използваните бисквитки и как да ги изключите тук