Галерия (17)

Изложба на секция „Живопис“ на СБХ

вернисаж: 4 май 2022 (сряда), от 18:00 часа

+++


Изложбата ще бъде отворена в Европейската нощ на музеите 2022

14 май, събота, 11:00 – 22:00
Цялата програма на събитието можете да видите

тук


+++

Названието на изложбата посочва тематична територия, която допуска и нахлуване на спомени, и предчувствие за неясно бъдеще. Съдържателният обхват е отворен към субективния свят на съхранени образи, останки, следи от вглеждането в себе си. Вслушва се в монолога на паметта и предусещането.

Биографично / поглед в изложбата, зала 1A, Шипка 6



Изложбата, конструирана от множество пластични светове-изповеди, има потенциала да състави образа на „колективната душа“, на едно време, белязано от война, пандемия, изолация, екзистенциално напрежение, подменена реалност, както и от компенсаторните фикции и блянове, страхове и есхатологични предчувствия.

Петя Денева / Преди-сега, 125х300мм, (диптих)



„Биографично: места на преживяното, сенки от миналото, сенки от бъдещето“ е опит за визуално обозначаване на време и място – хронотоп, осветен емоционално, психологически и духовно от личната среща с тайната на живота и волята за неговата защита.   
    

Станислав Памукчиев

+++


Биографично / поглед в изложбата, зала 1C, Шипка 6


+++


В изложбата участват 110 автори със 230 творби.

+++

Участници

Албена Петкова, Албена Щениовска-Еглофф, Александра Дакова, Александрия Макова Петкова, Алисия Хосе Санча, Ангел Васев, Ангеларий Димитров, Анжела Терзиева, Антон Гошев, Атанас Стаменов, Атанас Ташев, Бисера Вълева, Благовеста Желязкова, Валентин Асенов, Валентин Дончевски, Валентин Топалов, Ванеса Велизарова, Венцислав Занков, Вера Върбанова, Верджиния Влъчкова, Виктор Чултарски, Гаро Мурадян, Гергана Балабанова, Гергана Минкова, Гергана Табакова, Гълъб Гълъбов, Данаил Атанасов, Дарина Златарева, Дарина Пеева, Деля  Чаушева, Десислава Денева, Деян Янев, Дина Стоев, Динко Стоев, Димитрина Дойчинова, Димитър Яранов, Дона Неделчева, Донка Павлова, Дончо Захариев, Елена Панайотова, Евгения Панчова, Евгени Недев, Екатерина Петкова, Елена Велкова, Елена Георгиева, Елица Матеева-Паскинс, Живко Янев, Златка Андреева, Иван Велчев, Иван Димитров, Ирина Иванова, Илиян Ангелов, Ивайло Маринов, Ива Владимирова, Иван Б. Иванов, Иван Подеков, Иво Бистрички, Илиян Урумов, Калин Антонов, Калия Калъчева, Карина Узунова, Катрин Томова, Китан Китанов, Константин Костов, Константин Марков, Красен Бербенков, Красимир Цанов, Локман Мохамад Али – Алцех, Мариана Маринова, Мариела Маламат, Мария Златанова, Мария Райчева, Мартина Караиванова, Милен Джановски, Милчо Талев, Мими Добрева, Михаела Иванова, Момчил Георгиев, Наташа Ноева, Никола Енев, Николай Добрев, Николай Маринов, Нина Русева, Нора Ампова, Петра Димитрова, Петър Маламат, Петър Петров, Петя Денева, Радка Стоева, Радослав Нейчев, Райна Стоймирова, Ралица Игнатова, Росен Станоев, Румен Райнов, Сашо Виолетов, Силвия Богоева, Силвия Стратиева, Слав Недев, Снежана Генова, Стефана Стойчева, Стоимен Стоименов – Тимчо, Стоян Куцев, Тома Върбанов, Христо Атанасов, Цветан Казанджиев, Цветомила Христова, Чайка Абаджиева, Юлиана Текова, Явор Костадинов, Яна Любенова



+++


Биографично / поглед в изложбата, зала 1A, Шипка 6


+++

Награди

Награди на СБХ

Ралица Игнатова
Атанас Ташев


+++


Ралица Игнатова / Щастлива раздяла


+++


Атанас Ташев / Антиутопия 1


+++

Награди на Тодор Стайков за млад автор

Журито определи 4 равностойни награди:

Дина Стоев

Елена Велкова
Калия Калъчева
Силвия Богоева


+++


Дина Стоев / Поддръжка


+++



Елена Велкова
/ от цикъла „Места на преживяното“


+++



Калия Калъчева / Онзи ден



+++



Силвия Богоева 
/ Без думи