Изложбата, посветена на 80-годишнината на художника Йордан Вампоров, със сигурност е приносна за много от познавачите на детайлите в българското изкуство след средата на ХХ век.
One lOve… or maybe mOre? е многопластово изживяване на Десислава Христова - серия колажи, рисунки и ситопечат, допълнени от обектна инсталация, представляваща сама по себе си колаж от паралели. Натрупвания от споменатите пластове. Рекламни материали от изложби, карти на музеи, покани за open-studios. „Това е изкуство, сътворено от изкуство. Париж като един колаж извън тиража. “
Днес изкуството е пряка жертва на компромиса, който правят и арт критиците, и арт журналистите – безпринципното хвалене на персони, творчества, събития, концепции, които не заслужават подобно отношение.
Авторът на тези творби е белокосият къдрокос Александър Сертев, приличащ на алхимик, който забърква в своите визии мечтите на много младости. Търсенията му са разнообразни, решени с нови технически и творчески приноси на границата между фотографията, дизайна и плаката.
Владимир Пенев посвещава изложбата на 90-годишнината от рождението на своя баща – поетът на димитровградското утро Пеньо Пенев. Освен портрети с убедително пресъздадени физическа прилика и характер, в изложбата има и пейзажи, обгърнати в лирическа загадъчност
Картините на Стоимен Стоименов - Тимчо в изложбата “Живопис” представят фрагменти от творчески търсения в четири посоки. Художникът ги определя като периоди: “Чисти цветове” (1987-91), “Черно-син, розов, монохромен” (1991-96), “Спомен от едно гостуване - уроците на Сезан, Ван Гог, Гоген, Магрит” (1996-2010) и “Любовни съкровища - със Зоя в Мелник, Созопол и други места” (от 2011).
Ние използваме бисквитки, за да ви дадем най-доброто изживяване на нашия уебсайт. Можете да научите повече за използваните бисквитки и как да ги изключите тук