За тези, които познават творчеството на Тамара Пенчева, е излишно да подчертавам, че природата е основният ѝ художествен обект. Експозицията е един познавателен обзор на вълнуващите я теми и идеи.
В Художествена галерия „Елена Карамихайлова“ в Шумен през декември бе подредена скулптурната изложба под надслов „100 скулптури след 10 години в 1 изложба“ на Диан Росенов Димов. Многобройните творби свидетелстват за трудолюбието на автора, за неговата всеотдаденост на изкуството.
Събрала в картините си пиетета към две места, родния Русе и космополитния Париж, Василка Монева поглежда към тях отвън и отвътре – градски пейзажи, интериори, които разказват истории от ателиетата на парижки художници и старинни русенски къщи, натюрморти като детайл от цялата атмосфера на обитанието.
Българският художник с родови корени в Бесарабия Александър Телалим е автор на поне тридесет самостоятелни изложби у нас, както и на множество изяви в чужбина. Всяка от тези експозиции е израз на добре осмислена и изненадваща като хубава метафора концепция.
От 26 април до 20 май 2018 г. ХГ „Жорж Папазов“ – Ямбол е домакин на юбилейната изложба на художника Стефан Качаков, посветена на неговата 60-годишнина. Тази грандиозна по обема си изложба с над 130 творби обхваща няколко експозиционни зали и застъпва различните посоки на неговите търсения като творец.
Лятото на 2017 ще остане незабравимо за художника Любен Зидаров. Тогава той се завърна в Париж 40 години след първото си посещение там, отново на същото място – Сите де-з-ар (и то в същото ателие) – и се остави на красивия град да го вдъхнови за следващата му изложба, озаглавена „Обратна хармония“.
Ние използваме бисквитки, за да ви дадем най-доброто изживяване на нашия уебсайт. Можете да научите повече за използваните бисквитки и как да ги изключите тук