Най-новата изложба на Венцислав Занков „Още са тук“ се състои от 13 непоказани досега фигури от чугун, застинали прогорени в различни емоционални състояния.
Изложбата „Биографично: места на преживяното. Сенки от миналото, сенки от бъдещето“, организирана от секция „Живопис“ към Съюза на българските художници с предварително зададена тема, поставя сериозен въпрос с истинско значение. Не онзи, чийто отговор търсят философите от векове и е заложен в самото задание и тема на изложбата – „Откъде сме?“ или „Накъде отиваме?“, а просто „Къде сме сега“?
Аз не открих в тази изложба същата надежда, която усетих, когато четох идейния текст – че има нещо дълбоко споделено, което ни кара да реагираме. Самият факт, че бях изненадан от това, е личен повод за размисъл… ценен сам по себе си.
„Варненецът“ Димитър Трайчев представи мащабно своето уникално творчество в София с акцент върху култовите си театрални и фестивални плакати и графичен дизайн, създавани от края на 1970-те до днес.
В изложбата „От книга на книга“ Дамян Дамянов показва илюстрации на книги за деца и възрастни, създадени през последните пет години. Експозицията е част от мащабната програма „Фоайе на книгата с автограф“ в град Велико Търново.
Изложбата „We could be heroes“ на Текла Алексиева и Искра Благоева, по идея на Надежда Олег Ляхова и с кураторски текст на Стефка Цанева, е един приятно женски процес. Това е проект, който не се занимава да пропагандира за общото състояние на жените, а представя един спокоен диалог на две жени по една доста мъжка тема – тази за героизма.
Ние използваме бисквитки, за да ви дадем най-доброто изживяване на нашия уебсайт. Можете да научите повече за използваните бисквитки и как да ги изключите тук